Świąteczne kursy to nasza tradycja

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek) Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na zimowe przejażdżki po wąskich torach. Podczas świątecznych kursów, w pociągach rewalskiej wąskotorówki po raz kolejny odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26 grudnia 2017 r. pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy, który dostępny jest na stronie internetowej (zobacz rozkład). Bilety w promocyjnych cenach - 10 złotych dorośli, 5 zł dzieci do 14. roku życia, będzie można nabyć u konduktorów w pociągu. Dzieci do 4 roku życia podróżują jak zawsze za darmo.

Świąteczne przejażdżki wąskotorówką zdążyły się już na stałe wpisać do kalendarza wydarzeń gminy Rewal. Techniczne możliwości uruchomienia kursów pasażerskich w okresie zimowym pojawiły się dopiero po rewitalizacji, zakończonej w 2013 r.  Do tego czasu, ze względów na zły stan techniczny torowisk oraz brak ogrzewania w wagonach, o zimowych przejazdach składami retro można było tylko pomarzyć. Po rewitalizacji, zabytkowe wagony zostały zmodernizowane i pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach nawet przy minusowych temperaturach.

Podczas świątecznych kursów, w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej kolejny raz pojawią się wolontariusze z puszkami z czerwonym serduszkiem, którzy będą zbierać datki na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy zechcą zasilić konto fundacji Jurka Owsiaka i w ten sposób wesprzeć oddziały neonatologiczne w naszym kraju.

Oddziały neonatologii, zajmujące się schorzeniami i wadami wrodzonymi dzieci w okresie noworodkowym, w poprzednich latach wspierane były przez WOŚOP już siedmiokrotnie. Według wyliczeń Fundacji, dzięki ogólnopolskim kwestom w poprzednich latach, na oddziały noworodkowe w całej Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Dziś, w razie potrzeby, najmłodsi pacjenci mogą liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków oraz 344 kardiomonitorów.

Oprócz zbiórki pieniędzy w pociągach, Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. przekaże na aukcję kilka ciekawych przedmiotów, które będzie można wylicytować 14 stycznia 2018 r., podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gryficach, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Świąteczny rozkład jazdy w dn. 26 grudnia 2017 r.