Dopóki jest tak czy siak, czyli poezja na dworcu

Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz Sołtys i Rada Sołecka Pogorzeli cyzapraszają na koncert poezji śpiewanej który odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r. o godz. 18:00 na scenie przy dworcu kolejowym w Pogorzelicy.W koncercie pod tytułem" Dopóki jest tak czy siak" w sobotni wieczór zaprezentują się dwie pary wykonawców.

Jako pierwszy wystąpi koszaliński duet "Tomek Trust & Annie" w repertuarze, złożonym z własnych aranżacji pieśni Edwarda Stachury i Starego Dobrego Małżeństwa oraz innych znanych wykonawców muzyki krainy łagodności. W drugiej części koncertu na dworcowej scenie pojawią się Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - artyści bardzo znani miłośnikom pieśni żeglarskiej i poezji śpiewanej. W sobotnim recitalu artyści zaprezentują najbardziej znane ballady rosyjskie z repertuaru W. Wysockiego, B. Okudżawy i Ż. Biczewskiej oraz własne, autorskie kompozycje.

Duet Korycki - Żukowska od lat specjalizuje się w poezji śpiewanej, wykonując przy akompaniamencie gitar utwory rosyjskich bardów w języku rosyjskim oraz w polskich przekładach. Każdy z koncertów Koryckiego i Żukowskiej to niepowtarzalne wydarzenie artystyczne i pr

awdziwa uczta duchowa nie tylko dla znawców tematu, ale również dla osób, które z poezją śpiewaną nie mają kontaktu na co dzień. O popularności wykonawców świadczy fakt, że artyści co roku grają kilkadziesiąt koncertów, w których uczestniczą fani, przybywający na występy czasem z najdalszych zakątków Polski.

Przed koncertem, już od godz. 17:00 zapraszamy do skorzystania z naszego ogródka barowego na dworcu w Pogorzelicy. Będzie tam można skosztować potraw z grilla, zjeść pyszne ciasto, wypić kawę, herbatę lub schłodzone piwo. Po koncercie natomiast będzie możliwość nabycia płyt artystów z ich własnoręczną dedykacją - świetny prezent znad morza dla rodziny i znajomych.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dojazd

Na koncert do Pogorzelicy można dojechać koleją kursem rozkładowym , czyli z:

Trzęsacza o godz. 17.00

Rewala o godz. 17.06

Śliwina o godz. 17.10

Niechorza Lat. o godz. 17.21

Niechorza Gł. o godz. 17.26

Pogorzelicy Sandra o godz. 17.30

Przyjazd do Pogorzelicy godzina 17.34

Uwaga : bilet na koncert ( tam i z powrotem ) w promocyjnej cenie 10,00 zł.

Dla „spóźnialskich” proponujemy przejazd dodatkowy z Trzęsacz do Pogorzelicy o godz. 18.30 . Planowany wyjazd po zakończeniu koncertu z Pogorzelicy przez Trzęsacz do Gryfic godz. 21.00.

Serdecznie zapraszamy