Teatralna zabawa

W czwartkowe popołudnie, 22 sierpnia 2019 r. odbyło się już drugie w tym roku przedstawienie dla dzieci pod tytułem "Bajka Improwizowana". Spektakl wystawiła grupa teatralna Impro Atak, znana z wakacyjnych występów w Wiosce Artystycznej w Janowie.

Nieczęsto się zdarza, że podczas wakacji dzieci mają okazję do obcowania z prawdziwym teatrem, w którym można zobaczyć zawodowych aktorów w akcji, a do tego wziąć aktywny udział w przedstawieniu. W ubiegły czwartek taką okazję stworzyła Nadmorska Kolej Wąskotorowa, zapraszając już po raz drugi w tym sezonie artystów z łódzkiej grupy teatralnej Impro Atak . Tym razem pogoda dopisała i przy dworcowej scenie w Rewalu zebrała się pokaźna, bo ponad 200-osobowa grupa dzieci i rodziców.

Czwórka aktorów od samego początku przedstawienia znakomicie uchwyciła kontakt z publicznością i do samego końca spektaklu utrzymała koncentrację dzieciaków, snując kolejne wątki swojej improwizowanej opowieści. Bajka miała charakter na tyle uniwersalny, że  wciągnęła do zabawy nie tylko najmłodszą publiczność, która żywo reagowała na zaczepki artystów, ale też często wywoływała uśmiechy na twarzach rodziców i opiekunów.

Po spektaklu na dzieci czekała jeszcze mała niespodzianka od Motylarni w Niechorzu, która zorganizowała w pobliżu sceny stanowisko do malowania buziek. Oczywiście motywem przewodnim były motylki.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa dziękuje za wsparcie przy projekcie partnerom: Motylarni w  Niechorzu i Multimedialnemu Muzeum w Trzęsaczu oraz wspaniałej publiczności za aktywny i spontaniczny udział w przedstawieniu.