Przewieźliśmy pasażera nr 800 000.

W piątkowe popołudnie, 30 sierpnia 2019 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa uhonorowała 800-tys. pasażera, przewiezionego w sezonach 2014-2019. W krótkiej ceremonii wręczenia pamiątkowego biletu nr 800 000, która odbyła się na peronie rewalskiego dworca uczestniczyli Wójt Gminy Rewal - Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz Prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. - Janusz Cetera.

Szczęśliwymi nabywcami biletu okazali się państwo Urszula i Marek z Żórawiny pod Wrocławiem, spędzający letnie wakacje w gminie Rewal wraz z czworgiem dzieci: ośmioletnim Mikołajem, siedmioletnim Adamem, czteroletnią Jagodą i trzyletnią Jagną. Bilet kupiony został podczas drugiego kursu, w drodze z Trzęsacza do Rewala.

- Do tej pory na wakacje nad morze przyjeżdżaliśmy do Pobierowa, a w tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się odwiedzić Rewal - mówi pan Marek. - W naszym pensjonacie natknęliśmy się na informacje o wąskotorówce i postanowiliśmy zrobić sobie rodzinną wycieczkę, a tu taka niespodzianka - dodaje zaskoczony tata czworga maluchów.

Zgodnie z tradycją, oprócz symbolicznego biletu, państwo Urszula i Marek otrzymali z rąk wójta "Złoty Bilet", uprawniający wszystkich członków rodziny do bezpłatnego podróżowania rewalską wąskotorówką do końca sezonu przewozowego 2019, a ich pociechy wielką torbę z kolejowymi zabawkami i gadżetami.

Złoty Bilet w tym roku może się jeszcze przydać, bo Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie kończy swojej działalności przewozowej jak zawsze 30 września. W tym roku, specjalnie dla osób, które zdecydują się spędzić urlop w późniejszym terminie, zorganizowane zostaną dodatkowe przewozy weekendowe, w trzy pierwsze soboty i niedziele października.