Szachy w wąskotorówce

Do niecodziennej partii szachowej doszło w piątek, 13 września w pociągu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej na trasie z Pogorzelicy do Gryfic. W partii konsultacyjnej z programem szachowym Komodo 13 wzięli udział uczestnicy odbywającego się w dn. 8-15 września 2019 r. I Gryfickiego Festiwalu Szachowego.

- Podczas przejazdu kolejką do Gryfic rozegramy w wagonie partię szachów, a naszym przeciwnikiem będzie nowoczesny program Komodo 13. Każdy ruch będzie wspólnie konsultowany przez grupę szachistów, a moim zadaniem będzie wprowadzanie ruchu do komputera i przesuwanie pionków i figur na poglądowej szachownicy - mówi jeden z organizatorów turnieju szachowego -dr Jan Przewoźnik z Wydziału Ekonomii i Pedagogiki Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Gryficach.

- Program Komodo 13 jest bardzo zaawansowany technologicznie i pewnie nie damy rady z nim wygrać, ale tu liczy się zabawa i niezwykła atmosfera. Czesi mają swój pociąg szachowy, w którym rozgrywają turnieje, kto wie, może i nam uda się  za rok zorganizować rozgrywki turniejowe w nadmorskiej kolejce wąskotorowej - dodaje wicedyrektor gryfickiego turnieju.

Pomysł jest na pewno ciekawy i warty rozważenia. Mamy nadzieję, że organizatorom  następnej edycji gryfickiego festiwalu nie zabraknie fantazji i wśród imprez towarzyszących znajdzie się również turniej szachów kolejowych.