Mikołajki na dworcu

W sobotę, 7 grudnia 2019 r. zapraszamy dzieci i ich rodziców na dworzec kolejowy w Rewalu, gdzie pojawi się Św. Mikołaj we własnej osobie. Imprezę,  w ramach Konwoju Pomocników  Św. Mikołaja organizuje Sołtys i Rada Sołecka Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W tym roku zabawa odbędzie się na dworcu kolejowym w Rewalu, na który Święty Mikołaj przybędzie świątecznie przystrojonym pociągiem. Dla uczestników pikniku mikołajkowego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek.

Impreza rozpocznie się już o godz. 13:00 od warsztatów kulinarnych dla dzieci, które przeprowadzi grupa Twórczywo. W programie znajdzie się wspólne dekorowanie pierniczków, czytanie bajek przez Pomocników Św. Mikołaja oraz oglądanie filmów. W programie artystycznym na dworcowej scenie wystąpią chóry Amber Singers i Horyzont. Podczas oczekiwania na Św. Mikołaja odbędą się zabawy i animacje dla najmłodszych oraz świąteczna loteria fantowa. W dworcowym holu stanie fotobudka, a na podwórzu rozpalone zostanie ognisko, w którym będzie można upiec sobie kiełbaskę. Nie zabraknie też świątecznych przysmaków, rozgrzewających napojów i ciast własnego wypieku. W punkcie kulminacyjnym odbędzie się wręczenie prezentów oraz pokaz sztucznych ogni.

W mikołajkową sobotę kursować będzie również Nadmorska Kolej Wąskotorowa, którą będzie można dotrzeć na dworcowy piknik w Rewalu. Bilet promocyjny w dwie strony kosztował będzie jedyne 10 zł od osoby. Dzieci do 14 roku życia pojadą za darmo.

Na piknik mikołajkowy na dworcu w Rewalu zapraszają: Gmina Rewal, Sołtys i Rada Sołecka Rewala, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Rada Rodziców przy ZSP w Rewalu, Grupa Twórczywo oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Niechorza i Pobierowa.