Dworcowe Mikołajki w Rewalu

W sobotę, 7 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci na rewalskim dworcu. Tym razem, ze względu na brak śniegu gość z dalekiej Laponii przybył do Rewala nie zaprzęgiem reniferów, a nadmorską wąskotorówką. Mikołajkowy piknik na dworcu w Rewalu idealnie wpasował się w okno pogodowe, co przełożyło się na tłumy uczestników. Nowe miejsce imprezy, mimo, że oddalone od centrum miejscowości, ze względu na dogodną infrastrukturę i swoją niezwykłą atmosferę sprawdziło się doskonale.

Dzięki pomieszczeniom dworcowym można było zorganizować wiele dodatkowych atrakcji dla maluchów, takich jak warsztaty dekorowania świątecznych pierników, czy projekcję bajek. Strzałem w dziesiątkę okazała się sala zabaw, gdzie dzieci znalazły masę ciekawych zabawek i rekwizytów kolejowych. Pięknie prezentowała się też dworcowa scena, wspaniale przystrojona przez Radę Sołecką z Rewala, z kolorowymi prezentami i czerwonym tronem Świętego Mikołaja. I chyba nie będę w błędzie, jeśli powiem, że podczas sobotniej imprezy w Rewalu  nie zabrakło niczego, oprócz... śniegu. Ale, niestety, na to nie mieli już wpływu organizatorzy, którzy zrobili wszystko, by mikołajkowa zabawa była wspaniała i pozostała na długo w pamięci dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęciowej.

Organizatorami zabawy mikołajkowej w Rewalu byli: Gmina Rewal, Sołtys i Rada Sołecka Rewala, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Rada Rodziców przy ZSP w Rewalu, Grupa Twórczywo oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Niechorza i Pobierowa.