Rozpoczęcie sezonu przesunięte.

Mając na uwadze aktualną sytuację, związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, a przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów, w weekend majowy pociągi Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej nie będą kursować.

"Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie" śpiewał Tomasz Lipiński z zespołem Tilt. Mamy nadzieję, że już niedługo tak będzie, ale na razie sytuacja w naszym kraju nie jest jeszcze na tyle stabilna, by móc, choć na chwilę oderwać się od stresującej rzeczywistości, zapomnieć o koronawirusie i bez żadnych ograniczeń oddać się słodkiemu lenistwu w majowy weekend. W tym, tak trudnym dla wszystkich okresie, w czasie strachu i zakazów nie musimy jednak do końca rezygnować z odrobiny relaksu. Można już korzystać z parków, lasów i plaż, zachowując oczywiście elementarne środki ostrożności, zalecane przez specjalistów, co daje nam nadzieję na pozytywne zmiany i lepsze jutro.

 

W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację, otwarcie regularnego sezonu przewozowego nie nastąpi w weekend majowy, tak jak to zazwyczaj bywało. Do końca czekaliśmy z podjęciem decyzji o wznowieniu działalności przewozowej, ale zważając na aktualną sytuację, związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, a przede wszystkim mając na uwadze dobro i zdrowie naszych pasażerów, zdecydowaliśmy, że w tym roku nie rozpoczniemy sezonu przewozowego  w majowy weekend. Będziemy jednak uważnie śledzić rozwój wydarzeń i gdy tylko warunki na to pozwolą, pociągi Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej znów pojawią się na trasie. O ponownym  uruchomieniu kursów poinformujemy wszystkich zainteresowanych na naszej stronie internetowej, facebooku oraz w innych mediach.

Tymczasem, załoga Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej życzy wszystkim udanego weekendu majowego i przede wszystkim dużo zdrowia.