Towarowym nad morze

Nietypowy skład pociągu można było zobaczyć w sobotę, 6 marca 2021 r. na trasie linii wąskotorowej z Gryfic do Pogorzelicy. Pierwszy w tym roku kurs nadmorskiej kolejki, w ramach akcji pod nazwą "Towarowym nad morze" wyczarterowała dla miłośników kolei wąskotorowych firma "Zrobotyzowani" z Warszawy..

Podczas sobotniej wyprawy uczestnicy przejazdu mieli możliwość sfotografowania nadmorskiej wąskotorówki na tzw. fotostopach, zorganizowanych w kilkunastu najciekawszych plenerach linii wąskotorowej.

W składzie pociągu, oprócz dwóch  zabytkowych wagonów pasażerskich, znalazły się dodatkowo 2 stare jednostki towarowe, wykorzystywane przy pracach konserwacyjnych na linii kolejowej, 3 platformy transportowe, przeznaczone do przewozu szyn i wagonów o rozstawie normalnotorowym oraz polewaczka, służąca do oprysków torowisk i poboczy przeciw chwastom.

Charakterystyczny skład prowadzony był również nietypowo dwiema lokomotywami spalinowymi Lxd2-478 i Lxd2-472.

Przejazdy nietypowo zestawionym składami wąskotorowymi odbywają się w całej Polsce kilka razy w roku i cieszą się popularnością wśród najbardziej zagorzałych miłośników wąskich torów. Są one głównie powodem do spotkania się z innymi pasjonatami, porozmawiania na tematy, związane z zabytkowymi kolejkami, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do zrobienia ciekawych zdjęć i filmów składów pociągów, których już nie można zobaczyć, na co dzień na zabytkowych liniach turystycznych.

Cieszymy się, że dopisała piękna słoneczna pogoda i mamy nadzieję, że uczestnicy wyjechali z Gryfic zadowoleni z atrakcyjnym materiałem zdjęciowym i filmowych, który już wkrótce będzie można podziwiać na portalach internetowych.

A tymczasem, w oczekiwaniu na rozpoczęcie zbliżającego się nowego sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego przejazdu nietypowego zestawu wąskotorowego.