Św. Mikołaj na dworcu w Rewalu

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. rewalski dworzec wąskotorowy zamienił się po raz kolejny w krainę Świętego Mikołaja. Na sobotnim pikniku, zorganizowanym w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja, w zimowym anturażu, przy 5-stoniowym mrozie bawiły się tłumy mieszkańców Rewala i okolic. Imprezę mikołajkową zorganizowała pani Sołtys oraz Rada Sołecka Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W tym roku pogoda nie zawiodła i tuż przed mikołajkami pojawił się śnieg, który stworzył na rewalskim dworcu wyjątkową, świąteczną atmosferę. Szyku dodały również choinki i świąteczne dekoracje, a także pięknie przystrojona dworcowa scena, podświetlona kolorowymi światłami. Impreza rozpoczęła się o już o godz. 13 animacjami, prowadzanymi w budynku dworcowym. Następnie akcja przeniosła się na scenę, gdzie odbywały się występy artystyczne i zabawy, w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, który w tym roku miał przybyć pociągiem. I tak też się stało.

Tuż po godz. 17, na dworzec w Rewalu wjechał pociąg, przystrojony w świąteczne dekoracje i instalację świetlną, zamontowaną specjalnie na tę okazję przez pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Przed wjazdem pociągu na peron, z przodu lokomotywy odpalone zostały cztery fontanny sztucznych ogni, które, w połączeniu z zimowym tłem stworzyły wspaniały efekt pirotechniczny. Przybycie Świętego Mikołaja wywołało największą radość u najmłodszych uczestników imprezy, oczekujących na mikołajkowe podarki. Prezenty dowiózł Konwój Pomocników Św. Mikołaja, złożony z wozów bojowych straży pożarnych oraz pojazdów policji i straży granicznej. Po wręczeniu prezentów odbył się pokaz sztucznych ogni, a po nim zabawa z Dj-em przy muzyce tanecznej.

W sobotnie popołudnie można było skorzystać z przejazdów świątecznym pociągiem, który spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa udostępniła w dniu imprezy nieodpłatnie.