Sezon przewozowy rozpoczęty.

 

Nowy sezon rozpoczęty! 1 maja Nadmorska Kolej Wąskotorowa wróciła na tory. Weekend majowy można uważać za udany, pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych. Temperatura otoczenia w granicach 9 ºC nie odstraszyła turystów, spragnionych spacerów po nadmorskich okolicach, a tym bardziej nie zniechęciła miłośników wąskotorówek do odbycia pierwszej podróży w nowym sezonie przewozowym.

W czwartkowy poranek 1 maja wyruszyliśmy zgodnie z rozkładem jazdy o 8:40 z dworca Gryfice Wąskotorowe. Pomimo niskiej temperatury i bądź co bądź dosyć wczesnej, jak na wolny od pracy dzień pory, na dworcu na przyjazd pierwszego pociągu oczekiwało ok. 40 osób. Aż do Trzęsacza pociąg dojechał z niezmienionym składem pasażerów i dopiero od tej stacji, zaczęło ich przybywać. Jednocześnie, wraz z coraz późniejszą porą dnia, składy kolejki wypełniały się coraz bardziej. Po podsumowaniu wszystkich kursów tegoroczny weekend majowy okazał się bardzo udany pod względem ilości przewiezionych pasażerów. W ciągu 4 dni Nadmorska Kolej wąskotorowa przewiozła ponad 4 000 osób oraz 40 rowerów.

Miejmy nadzieję, że zainteresowanie nadmorską wąskotorówką nie nie zmaleje i tegoroczny sezon przewozowy zaskoczy wszystkich kolejnym rekordem frekwencji.