Wąskotorówka bije rekordy popularności

Za nami już pół sezonu działalności Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Po trzyletniej przerwie, spowodowanej pracami rewitalizacyjnymi nadmorska wąskotorówka znów cieszy turystów, bijąc kolejne rekordy frekwencji.

 

Choć tak na prawdę piękna, plażowa pogoda, utrzymująca się od początku czerwca sprzyja bardziej kąpielom słonecznym niż podróżom, rewalska wąskotorówka bije kolejne rekordy frekwencji. Na półmetku swej działalności, w terminie od 1 maja do 15 lipca popularna ciuchcia zanotowała rekordową ilość przewozów pasażerskich - 57 545 osób i 281 rowerów. Same liczby cieszą, chociaż największą satysfakcję władzom i mieszkańcom gminy Rewal daje fakt, że wąskotorówka znowu kursuje i jest niezaprzeczalnie jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji zachodniego wybrzeża Bałtyku.

Mniej wtajemniczonym przypominamy, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa jest jedną z trzech wąskotorówek w Polsce, poruszających się po torach o rozstawie 1000 mm. Po rewitalizacji nadmorska wąskotorówka przeżywa swą drugą młodość. Odnowiony tabor, wyremontowane dworce, zmodernizowana linia kolejowa o dł. 10 km na trasie Trzęsacz - Pogorzelica oraz nowe stacje przyciągają jak magnes miłośników wąskich torów z Polski i zagranicy. Przejazd zabytkową wąskotorówką z Gryfic do Pogorzelicy to prawie dwugodzinna sentymentalna podróż wśród malowniczych krajobrazów. Na trasie kolejki, obejmującej 5 nadmorskich miejscowości gminy Rewal (Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica)znajduje się też wiele zabytków architektury oraz atrakcji turystycznych, które przy okazji podróży nadmorską wąskotorówka na pewno warto odwiedzić.

Przypomnijmy również, że kupując bilet na przejazd kolejką otrzymamy pamiątkowy bilet, a przy tym kupony do 4 wspaniałych atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie gminy Rewal. Przy zakupie biletu prośmy więc konduktora o kupony rabatowe.

Więcej informacji o Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej na oficjalne stronie internetowej www.kolej.rewal.pl