Pan Stanisław z Krakowa stutysięcznym pasażerem rewalskiej wąskotorówki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 19 sierpnia 2014 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła 100-tysięcznego pasażera. Bilet nr 100 000 kupił pan Stanisław Wanat z Krakowa podczas pierwszego kursu na trasie z Trzęsacza do Rewala.

Pięcioosobowa rodzina państwa Wanat, żeby przejechać się kolejką przyjechała specjalnie z sąsiedniej gminy, gdzie przebywa właśnie na wczasach w Łukęcinie.

- To niemożliwe, że na nas trafiło, ja przecież nigdy niczego nie wygrałam - nie ukrywa radości pani Magdalena Wanat.

- Teraz muszę jeszcze kupić kupon totolotka, bo jak się ma już szczęcie, to może jeszcze coś wygram - dodaje pani Magdalena.

Szczęście dopisało w wyjątkowy sposób, bo jak się okazało, pan Stanisław nigdy wcześniej nie podróżował rewalską wąskotorówką. 100-tysięczny pasażer i jego rodzina uhonorowani zostali symbolicznym parowozem, wręczonym osobiście przez wójta Roberta Skraburskiego. Dodatkowo rodzina państwa Wanat otrzymała od Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. Janusza Cetery pamiątkowy certyfikat "Złoty Bilet", uprawniający wszystkich członków rodziny do bezpłatnego podróżowania rewalską wąskotorówką do końca sezonu przewozowego 2014 oraz reklamówkę z pamiątkowymi gadżetami.