Park Wieloryba w Rewalu

Stacja: Rewal

Adres: ul. Kamieńska, tel. 500 791 752

Cas dojścia do atrakcji: 15 min.

Fantastyczne miejsce o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, w którym prezentowanych jest około 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach.

Kościół neogotycki w Trzęsaczu

Stacja: Trzęsacz

Adres: ul. Pałacowa

Czas dojścia do atrakcji: 3 min

Kościół neogotycki w Trzęsaczu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i jest pierwszym, wartym odwiedzenia miejscem na trasie przemarszu ze stacji do centrum miejscowości. Światynia od kilkunastu lat jest nie tylko miejscem kultu religijnego, ale również areną wydarzeń kulturalnych i artystycznych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej czy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum.

Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu

Stacja: Trzęsacz

Adres: Deptak, ul. Klifowa 3b, tel. 604 141 783

Czas dojścia do atrakcji: 6 min.

Niepowtarzalna multimedialna wycieczka w czasie i przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania, dzięki którym niezwykłe wydarzenia sprzed setek lat, przedstawione zostały w niekonwencjonalny i ciekawy sposób dla zwiedzających w każdym wieku. W Multimedialnym Muzeum wyjawione są najgłębsze tajemnice Bałtyku!

Ruiny kościoła na klifie

Stacja: Trzęsacz

Adres: ul. Klifowa

Czas dojścia do atrakcji: 6 min.

Słynne ruiny kościoła z przełomu XIV i XV w. są bez watpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych i odwiedzanych przez turystów atrakcji na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Każdy, kto chociaż raz przebywał w gminie Rewal z pewnością odwiedził tę owianą legendami tajemniczą budowlę, a raczej jej fragmenty ocalałe po kilku wiekach zmagań świątyni z morskim żywiołem. Do dnia dzisiejszego pozostała ostatnia, południowa ściana kościoła, wznosząca się na 20-metrowym klifie.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Stacjac: Niechorze Główne

Adres: Al. Bursztynowa 28, tel. 91 38 63 250

Czas dojścia do atrakcji: 7 min.

W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu poznamy historię Pomorza, tradycje połowów morskich i szeroko rozumianą kulturę marynistyczną. Dzięki współpracy Nadmorskiej Kolei Waskotorowej z muzeum w Niechorzu w okresie promocyjnym dzieci i młodzież szkolna mogą wziąć udział w projekcie Edukacyjna Podróż w Czasie. Jest to oryginalny pomysł na wycieczkę, składającą się z przejazdu wąskotorówką oraz udziału uczniów w ciekawych interaktywnych lekcjach muzealnych.