Wybuchowy piknik

Tłumy turystów i mieszkańców wzięły udział w Pikniku Militarnym, zorganizowanym w Święto Wojska Polskiego na dworcu w Pogorzelicy.

Impreza rozpoczęła się od inscenizacji zatrzymania pociągu z polskim wojskiem przez żołnierzy Wehrmachtu. W pokazie wzięła udział Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz". Była bitwa i spektakularne wybuchy, pokazy ładowania działa i muszkietu oraz prezentacja żołnierzy w strojach z różnych epok historycznych.

Podczas pikniku można też było wspólnie pośpiewać znane piosenki wojskowe, upiec kiełbaskę w ognisku i skosztować wojskowej grochówki.

Na zakończenie pikniku odbył się koncert zespołu After Blues. Duet w składzie: Leszek Piłat i Waldemar Baranowski zaprezentował się w autorskich kompozycjach oraz w bluesowych standardach z repertuaru Tadeusza Nalepy, z którym członkowie zespołu współpracowali przez kilka lat. W imprezie w Pogorzelicy uczestniczył Wójt Gminy Rewal - Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Piknik Militarny zorganizowała spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa przy współpracy z Gminą Rewal i panią Sołtys Pogorzelicy - Izabelą Kogut.

Wielkie podziękowania dla Jerzego Nowaka i Grypy Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz", działającej przy Klubie Wojskowym VII. Brygady Ochrony Wybrzeża w Trzebiatowie.