Kolejką na majówkę

Nowy sezon rozpoczęty! W sobotę, 29 kwietnia nasza kolejka wróciła na nadmorski szlak. Pociąg, przystrojony w godło państwowe wyjechał z Gryfic punktualnie o 8:40, by półtorej godziny później, po raz pierwszy w tym sezonie zameldować się na końcu trasy, czyli w Pogorzelicy. Chociaż inauguracja sezonu przewozowego odbyła się w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, to jednak brak słońca i temperatura otoczenia w granicach 8 ºC nie zniechęciła turystów do odbycia pierwszej w nowym sezonie przewozowym podróży po wąskich torach. Przed nami jeszcze długi weekend majowy.

Od 1 do 3 maja, czyli w dni świąt narodowych pociągi kursować będą przystrojone dodatkowo w barwy państwowe, a prognozy zapowiadają piękną słoneczną pogodę. Wykorzystajmy wiosenną aurę i skorzystajmy z przejazdów nadmorską kolejką, tym bardziej, że na wąskotorowym szlaku Gminy Rewal na turystów czeka wiele majowych imprez i atrakcji.

Poniedziałek, 1 maja

1 maja proponujemy wybrać się do Rewala. O godz. 14:00 pani sołtys i rada sołecka Rewala zapraszają na festyn majowy przy Placu Wieloryba (10 min drogi pieszej od dworca). W trakcie festynu odbędzie się Bieg Rodzinny. Start o godz. 15:00. Dla uczestników biegu przewidziany jest posiłek regeneracyjny.

Wtorek, 2 maja

A we wtorek, 2 maja czekają na nas dwie imprezy. Najpierw o godz. 13:00, przy ul. Pałacowej, za kościołem w Trzęsaczu, zaledwie 200 metrów od dworca kolejowego, odbędzie się festyn majowy.

Następnie w Niechorzu, w parku przy ul. Pocztowej, 5 minut drogi pieszej od starego dworca, o godz. 16:00 wystartuje pochód z okazji Święta Flagi Państwowej. Przemarsz zakończy się przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie na uczestników czekać będzie wiele majówkowych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy!