Udany weekend majowy

Zakończył się weekend majowy, inaugurujący nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Nie wliczając falstartu pogodowego w sobotę, w pozostałe dni dopisała piękna, słoneczna pogoda, co miało istotny wpływ na ilość pasażerów, którzy skorzystali z pierwszych w tym sezonie kursów nadmorską kolejką.

Po podsumowaniu wszystkich kursów, tegoroczny weekend majowy okazał się bardzo udany pod względem ilości przewiezionych pasażerów. W ciągu 5 majówkowych dni Nadmorska Kolej Wąskotorowa przewiozła ponad 5 tys. osób. W porównaniu do roku ubiegłego, była to frekwencja o 100% wyższa, chociaż, trzeba zaznaczyć, że w 2022 r. długi weekend był o 1 dzień krótszy, a majówkowym wyjazdom nie sprzyjała niepewna sytuacja, związana z wybuchem wojny na Ukrainie. Niemniej jednak, takie optymistyczne otwarcie jest dobrym prognostykiem na dalszą część sezonu przewozowego.

Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy skorzystali z naszej majówkowej oferty, mając nadzieję, że zainteresowanie przejazdami nadmorską kolejką nie zmaleje, a tegoroczny sezon przewozowy zaskoczy wszystkich kolejnym rekordem frekwencji.