Bluesowa uczta na dworcu w Rewalu

Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór, 28 lipca 2023 r. na zabytkowym dworcu wąskotorowym w Rewalu na koncercie zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Koncert, który zorganizowała Nadmorska Kolej Wąskotorowa, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach i Gminą Rewal był pierwszym z dwóch wydarzeń bluesowych w tym sezonie przewozowym.

Koncert rozpoczął się tuż po godz. 20:00 przy pięknej pogodzie, pomimo, że poranek tego dnia zapowiadał się raczej deszczowo. Imprezę otworzył prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej- Janusz Cetera, który powitał publiczność, a także gości specjalnych: pana Starostę Gryfickiego, pana Ryszarda Chmielowicza i zastępcę burmistrza Gryfic – panią Marzenę Domaradzką. Zespół Nocna Zmiana Bluesa wystąpił w składzie: Sławek Wierzcholski, Witold Jąkalski, Wiesław Kryszewski, Piotr Dąbrowski oraz Kamil Długoborski, który zastąpił Grzegorza Minicza na perkusji i dopiero od niedawna koncertuje z weteranami bluesa.

Podczas koncertu rolę konferansjera i gawędziarza pełnił tradycyjnie Sławek Wierzcholski, który od czterech dekad żyje bluesem i niezmiennie od lat prezentuje wysoką formę artystyczną. Charyzmatyczny lider opowiadał anegdoty z życia zespołu, a także, jako wirtuoz harmonijki ustnej (Sławek wydał 2 podręczniki gry na tym instrumencie) prezentował brzmienia różnych rodzajów harmonijek.

Publiczność, licznie zgromadzona na dworcowym podwórzu bardzo żywiołowo reagowała na zaproszenie Sławka Wierzcholskiego do wspólnego śpiewania i przez cały czas bujała się w rytm bluesowych riffów. Zespół zaprezentował swoje największe przeboje, znane standardy bluesowe, a także najnowsze utwory z płyty Amazonia, którą, nota bene po zakończeniu koncertu osobiście podpisywał lider zespołu. Koncert Nocnej Zmiany Bluesa to pierwsze w tegorocznym cyklu wydarzeń pod nazwą Blues na Dworcu.

Już 15 sierpnia Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na kolejne spotkanie z bluesem, tym razem na dworzec w Pogorzelicy, gdzie wystąpi znany szczeciński duet After Blues. Wstęp na imprezę będzie również niebiletowany.

Organizatorem koncertu Nocna Zmiana Bluesa w Rewalu była Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która pragnie serdecznie podziękować za współpracę partnerom wydarzenia: Starostwu Powiatowemu w Gryficach, Gminie Rewal, Nadleśnictwu Gryfice oraz Kompleksowi Wczasowemu Sandra SPA w Pogorzelicy.