Młodzi dziennikarze jechali nadmorską wąskotorówką

Wielką atrakcją dla młodych dziennikarzy, przebywających na warsztatach w gminie Rewal był przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową. Podczas pobytu w gminie Rewal licealiści z naszego regionu zdobywali doświadczenie pod okiem znanego dziennikarza Kuriera Szczecińskiego - Marka Osajdy (na zdjęciu).

Kolejna edycja warsztatów odbyła się pod hasłem "Woda". Młodzi dziennikarze zwiedzali najbardziej atrakcyjne miejsca Gminy Rewal, związane z tematem wody, takie jak Multimedialne Muzeum na Klifie, ruiny w Trzęsaczu, czy latarnia morska w Niechorzu. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w sesjach fotograficznych i warsztatach dziennikarskich pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Owoc ich pracy ukaże się już wkrótce w Kurierze Szczecińskim. Podczas pobytu w gminie Rewal nie mogło się obyć bez przejażdżki Nadmorską Koleja Wąskotorową, która ufundowała uczestnikom warsztatów i ich opiekunom darmowe bilety całodniowe.

Głównym organizatorem akcji "Szkolny Pulitzer” jest od lat  jest „Kurier Szczeciński”.  Sponsorem poszczególnych edycji konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.