Kto zostanie 100-tysięcznym pasażerem?

W lipcu, na półmetku sezonu przewozowego informowaliśmy o ogromnej popularności i rekordach frekwencji, które bije w tym sezonie Nadmorska Kolei Wąskotorowej. Zgodnie z prognozami, jeśli wszystko pójdzie dobrze już w najbliższy wtorek, 19 sierpnia 2014 r. rewalska wąskotorówka przewiezie 100-tysięcznego pasażera.

Optymistyczne prognozy pogody sprawiły, że podczas długiego sierpniowego weekendu gmina Rewal dosłownie pęka w szwach. Obiekty turystyczne wypełnione są do ostatniego miejsca, a nadmorska wąskotorówka bije kolejne rekordy frekwencji.

- Nasze założenia przed otwarciem sezonu przewozowego, dotyczące ilości przewiezionych pasażerów były dość śmiałe, liczyliśmy bowiem, że do końca września przewieziemy 100 tys. osób -mówi Hanna Nowak - Kierownik Pionu Techniczno-Ekonomicznego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o.- Tymczasem już udany weekend majowy i znakomite wyniki z połowy sezonu przewozowego pokazały, że zainteresowanie naszą wąskotorówką jest ogromne, a liczba przewiezionych pasażerów przekroczy 100 tys. już w sierpniu - dodaje z satysfakcją p. kierownik. - W uzyskaniu tak świetnego wyniku pomogła nam wspaniała wakacyjna pogoda i na pewno nasze konsekwentne działania promocyjne. Jeśli w międzyczasie nie wydarzy się nic niepokojącego, to po długim weekendzie spodziewamy się przewieźć 100 -tysięcznego pasażera. Zgodnie z naszymi wyliczeniami, opartymi na analizie sprzedaży biletów wychodzi nam, że ten moment nastąpi podczas jednego z 2 pierwszych kursów, we wtorek, 19 sierpnia - przewiduje Hanna Nowak.

Przewóz 100-tysięcznego pasażera będzie z pewnością wielkim wydarzeniem dla nowo powołanej spółki Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która od zeszłego roku jest operatorem gminnej kolejki. Zgonie z zapowiedziami spółki, 100 - tysiączny pasażer uhonorowany zostanie bezpłatnym biletem, ważnym do końca sezonu, otrzyma pamiątkową statuetkę oraz zestaw gadżetów promocyjnych. Stutysięczny pasażer zostanie wpisany do Księgi Pamiątkowej stając się częścią pięknej i ciekawej historii nadmorskiej wąskotorówki.