Zatrudnimy pracowników

Nadmorska Kolej Wąskotorowa zatrudni pracowników stałych i sezonowych. Do obsadzenia są etaty na stanowiskach maszynistów, mechaników, kierownika pociągu, elektryka oraz pracownika torowego. Ponadto, na okres sezonu przewozowego poszukiwani są pracownicy do obsługi kas oraz punktów informacji turystycznej, zlokalizowanych na dworcach kolejowych w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy.

Gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

 Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

1. Prowadzący pociągi lub pojazdy kolejowe - wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania.

Uśmiechnięta lokomotywa

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa ufundowała wszystkim dzieciom do 14. roku życia darmowe przejażdżki kolejką. Akcja promocyjna okazała się strzałem w dziesiątkę i w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą przyciągnęła do Gminy Rewal dzieciaki nie tylko z okolicznych szkół, ale również wycieczki z całej Polski.

Oprócz frajdy z przejażdżki pociągiem retro z uśmiechniętą lokomotywą, dzieci otrzymały od konduktorów nadmorskiej wąskotorówki słodycze.

Mamy nadzieję, że dzieciom i ich opiekunom podobała się wąskotorowa przygoda. Jednocześnie przypominamy, że Nadmorska Kolej Wąskotorowa od 8 maja kursuje codziennie według rozkładu jazdy.

Serdecznie zapraszamy na przejażdżki aż do 30 września 2021 roku.

Nadmorska kolejka zaprasza dzieci na darmową podróż w czasie.

We wtorek, 1 czerwca 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci na przejażdżki po wąskich torach. W tym wyjątkowym dniu dzieci do 14. roku życia będą mogły skorzystać z darmowego przejazdu. Ponadto podczas wszystkich wtorkowych kursów nadmorskiej wąskotorówki na naszych milusińskich w pociągu czekać będzie sodka niespodzianka.

Na szczęście epidemia koronawirusa, która od marca zeszłego roku paraliżuje nasz kraj powoli odpuszcza. Maleją liczby nowych zakażeń, a narodowa akcja szczepień nabiera tempa, dlatego też od czerwca 2021 r. rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki, a co za tym idzie, otwierają się nowe możliwości dla przedsiębiorców branży turystycznej.

Choć oficjalny początek sezonu przewozowego Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej dawno już za nami, to mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka będzie pierwszym, mocnym akcentem rozpoczęcia nowej przygody z zabytkową ciuchcią, a jednoczenie symbolem naszego powrotu do normalności.

Serdecznie zapraszamy, życząc wszystkim milusińskim, tym małym i tym dużym, a także tym nieco starszym, którzy wciąż czują się dziećmi, dużo radości i uśmiechu oraz pełnej wrażeń przejażdżki po wąskich torach.

Przypominamy, że podczas podróży wciąż obowiązują maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznego odstępu, a przed wejściem do pociągu należy zdezynfekować ręce.

Płać kartą za bilet

Nadmorska Kolej Wąskotorowa informuje, że za bilety przejazdowe można już płacić kartą płatniczą. Na razie bilety można nabyć wyłącznie u konduktora w pociągu, ale już wkrótce, tj. od 20 czerwca ruszają punkty kasowo- informacyjne na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy i tam też bilety będzie można kupić bilet za pomocą transakcji bezgotówkowej. Zwolennicy płatności gotówkowych nie muszą się obawiać, ponieważ zarówno w pociągu, jak i na dworcach dalej będzie można płacić w sposób tradycyjny, ale w dobie ciągle jeszcze aktywnej pandemii koronawirusa zachęcamy do wykonywania płatności bezgotówkowych, które są nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.

Informujemy również, że decydując się na zakup biletu kartą lub gotówką u konduktora w pociągu w dalszym ciągu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Przy zakupie za gotówkę prosimy w miarę możliwości o przygotowanie wyliczonej kwoty, co w znacznym stopniu usprawni sprzedaż.

Najczęściej zadawane pytania

Rozpoczął się nowy sezon przewozowy i zainteresowanie przejazdami Nadmorską Koleją Wąskotorową wzrasta z dnia na dzień. Mnożą się również pytania, z którymi zwracają się do nas pasażerowie. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu na informacje, ale też by ułatwić dostęp do najważniejszych zagadnień, które Państwa nurtują na co dzień stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że nasza lista zaoszczędzi Państwu czas na wyszukiwanie informacji i w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z naszych usług.

1. Czy po sezonie kolejka nadal kursuje?

Tak, od 1 października 2021 r. nasza kolejka kursuje w trybie posezonowym. Oznacza to, że pociągi nie kursują już codziennie, lecz tylko w soboty, do końca października.

Ruszyła maszyna...

W ostatni weekend, 8 maja 2021 r., przy pięknej, wiosennej pogodzie Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczęła kolejny sezon przewozowy.

Co prawda, rozpoczęcie sezonu planowane było w weekend majowy, ale jak to mówią- lepiej późno, niż wcale. Tygodniowy poślizg na pewno nikomu nie zaszkodził, tym bardziej, że naszym priorytetem jest zawsze zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów.

Zapraszamy wszystkich do odbycia podróży nadmorską ciuchcią, codziennie, aż do 30 września.

Przypominamy jednocześnie, że podczas podróży wciąż obowiązują maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznego odstępu, a przed wejściem do pociągu należy zdezynfekować ręce.

Zapraszamy do naszej mini galerii.

Rozpoczynamy nowy sezon!

Wiosenna kolejkaSytuacja epidemiczna w naszym kraju powoli ulega poprawie, a co za tym idzie, poluzowane zostają kolejne obostrzenia sanitarne, również te, dotyczące ruchu turystycznego w Polsce.

Już w najbliższą sobotę, 8 maja 2021 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczyna nowy sezon przewozowy. Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, to od przyszłej soboty pociągi kursować będą codziennie, według rozkładu jazdy. Sezon przewozowy potrwa tradycyjnie do 30 września 2021 r.

W tym roku, 1 lipca Nadmorska Kolej Wąskotorowa obchodzić będzie 125-lecie uruchomienia pierwszej linii kolejowej z Gryfic do Niechorza. Mamy nadzieję, że koronawirus w końcu odpuści i w roku jubileuszowym pozwoli miłośnikom kolei wąskotorowych cieszyć się przejazdami przez cały sezon.

Serdecznie zapraszamy na przejażdżki po wąskich torach, przypominając jednocześnie o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk przed wejściem do pociągu oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu.

Towarowym nad morze

Nietypowy skład pociągu można było zobaczyć w sobotę, 6 marca 2021 r. na trasie linii wąskotorowej z Gryfic do Pogorzelicy. Pierwszy w tym roku kurs nadmorskiej kolejki, w ramach akcji pod nazwą "Towarowym nad morze" wyczarterowała dla miłośników kolei wąskotorowych firma "Zrobotyzowani" z Warszawy..

Podczas sobotniej wyprawy uczestnicy przejazdu mieli możliwość sfotografowania nadmorskiej wąskotorówki na tzw. fotostopach, zorganizowanych w kilkunastu najciekawszych plenerach linii wąskotorowej.

W składzie pociągu, oprócz dwóch  zabytkowych wagonów pasażerskich, znalazły się dodatkowo 2 stare jednostki towarowe, wykorzystywane przy pracach konserwacyjnych na linii kolejowej, 3 platformy transportowe, przeznaczone do przewozu szyn i wagonów o rozstawie normalnotorowym oraz polewaczka, służąca do oprysków torowisk i poboczy przeciw chwastom.