Spotkanie na dworcu w Rewalu

We wtorek, 28 lutego 2023 r., w sali konferencyjnej na dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Rewalu odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryficach oraz burmistrzów i wójtów gmin Powiatu Gryfickiego. Podczas spotkania doszło do podpisania porozumienia w sprawie powołania Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), opracowania strategii ZIT oraz zarządzania ZIT Obszaru Funkcjonalnego Gryfic.

Dokument określa zasady współpracy pomiędzy: Powiatem Gryfickim, Gminą Gryfice, Gminą Płoty, Gminą Trzebiatów, Gminą Brojce, Gminą Karnice oraz Gminą Rewal, w ramach której Partnerstwo Powiatu Gryfickiego oraz samorząd województwa będą wspólnie wdrażać projekty finansowane z Funduszy Europejskich. Liderem Związku ZIT została Gmina Rewal.

Włamanie i kradzież w bazie w Gryficach

W nocy, z wtorku na środę, 22 lutego 2023 r. doszło do włamania i kradzieży w bazie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gryficach. Złodzieje najpierw wyważyli drewniane wrota od hali, a po dostaniu się do środka uszkodzili zabytkowy pług śnieżny.

Zainteresowanie złodziei, najprawdopodobniej poszukujących kabli oraz urządzeń elektrycznych, z których można pozyskać miedź oraz inne metale szlachetne, wzbudził stary pług śnieżny. Pojazd był zamknięty, więc aby dostać się do środka, przestępcy powybijali szyby w drzwiach i oknach, po czym wycięli część przewodów elektrycznych, zniszczyli skrzynki rozdzielcze i wymontowali transformatory.

W ocenie pracowników spółki wartość złomowa skradzionych przedmiotów okazała się znikoma w porównaniu do rozmiaru szkód, które zostały spowodowane w zabytkowym pojeździe. Zdewastowane elementy wyposażenia trudno będzie odtworzyć, ze względu na brak oryginalnych części zapasowych.

Udane licytacje na Allegro

Licytacje 31. Finału WOŚP zakończone. Z satysfakcją informujemy, że nasze dwie tegoroczne aukcje na Allegro, zorganizowane przy współpracy ze sztabem nr 5955 w Gryficach uzbierały łącznie 1280 zł.

Największym zainteresowaniem cieszył się jak co roku voucher na przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową w kabinie maszynisty, który ostatecznie osiągnął rekordową kwotę 1025 zł. Bilet rodzinny dla 5 osób wylicytowany został za 255 zł. Zwycięzców licytacji zapraszamy na przejażdżki Nadmorską Koleją Wąskotorową w najbliższym sezonie przewozowym, który potrwa od maja do końca września 2023 roku.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa oraz Dominik Balcerzak - Szef Sztabu WOŚP nr 5955 w Gryficach serdecznie gratulują zwycięzcom licytacji, a także dziękują wszystkim osobom, które swoimi datkami i pomocą wsparły szczytny cel 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wygraj voucher

Choć finał WOŚP już za nami, to aukcje internetowe ciekawych przedmiotów i atrakcji, przekazanych przez darczyńców na licytację wciąż trwają. Jedną z takich atrakcji jest jedyny w swoim rodzaju voucher, przekazany na aukcję w Allegro przez Nadmorską Kolej Wąskotorową. Zwycięzca licytacji otrzyma możliwość przejazdu pełnej trasy z Gryfic do Pogorzelicy w kabinie maszynisty. Będzie to jedyna okazja w sezonie przewozowym 2023, aby odbyć 2-godzinną podróż zabytkową koleją wąskotorową w kabinie lokomotywy spalinowej Lxd2 i zobaczyć na żywo maszynistów w akcji. Termin przejażdżki właściciel vouchera będzie mógł ustalić indywidualnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji nie tylko miłośników zabytków techniki i pasjonatów kolei wąskotorowej, ale również tych, którzy lubią w nietuzinkowy sposób spędzić czas podczas wakacji i pochwalić się znajomym ciekawym filmikiem w mediach społecznościowych.

Gramy z WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie to już 31 edycja naszej narodowej kwesty, podczas której zbierane będą fundusze na zakup urządzeń do walki z sepsą. Orkiestra zagra w niedzielę, 29 stycznia 2023 r. Do akcji jak co roku przyłączy się również Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Sepsa to bezpośrednio zagrażający zdrowiu i życiu zespół objawów, który nieleczony prowadzi do niewydolności wielonarządowej i w konsekwencji do śmierci. Choroba ma gwałtowny przebieg, a na zakażenie narażony jest praktycznie każdy, bez względu na wiek. Szansą na uratowanie życia, jest jak najszybsze zdiagnozowanie objawów oraz leczenie, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Na taki właśnie sprzęt kwestować będą wolontariusze w całej Polsce podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Św. Mikołaj na dworcu w Rewalu

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. rewalski dworzec wąskotorowy zamienił się po raz kolejny w krainę Świętego Mikołaja. Na sobotnim pikniku, zorganizowanym w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja, w zimowym anturażu, przy 5-stoniowym mrozie bawiły się tłumy mieszkańców Rewala i okolic. Imprezę mikołajkową zorganizowała pani Sołtys oraz Rada Sołecka Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W tym roku pogoda nie zawiodła i tuż przed mikołajkami pojawił się śnieg, który stworzył na rewalskim dworcu wyjątkową, świąteczną atmosferę. Szyku dodały również choinki i świąteczne dekoracje, a także pięknie przystrojona dworcowa scena, podświetlona kolorowymi światłami. Impreza rozpoczęła się o już o godz. 13 animacjami, prowadzanymi w budynku dworcowym. Następnie akcja przeniosła się na scenę, gdzie odbywały się występy artystyczne i zabawy, w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, który w tym roku miał przybyć pociągiem. I tak też się stało.

Dworcowe Mikołajki 2022

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. na dworcu wąskotorowym w Rewalu pojawi się Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy. Na rewalski piknik, organizowany w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja, będzie można dojechać Nadmorską Koleją Wąskotorową, która na tę okazję uruchamia darmowe kursy mikołajkowe.

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla uczestników dworcowego pikniku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek. Animacje dla najmłodszych rozpoczną się w holu dworcowym już o godz. 13:00. W programie imprezy znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, kino świąteczne oraz występy artystyczne na dworcowej scenie. W sobotnie popołudnie nie zabraknie również przysmaków z grilla, domowych wypieków oraz rozgrzewających napojów. W punkcie kulminacyjnym, zaplanowanym na godz. 17:00, na dworzec w Rewalu wjedzie świątecznie przystrojony pociąg ze Świętym Mikołajem. Gość z dalekiej Laponii bawić się będzie z dziećmi w oczekiwaniu na przyjazd konwoju z prezentami. Po wręczeniu prezentów odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a potem wspólna zabawa z DJ- em.

Poszukujemy pracowników

Nadmorska Kolej Wąskotorowa zatrudni od zaraz pracowników stałych i sezonowych. Do obsadzenia są etaty na stanowiskach maszynistów, mechaników, kierownika pociągu, elektryka oraz pracownika torowego. We wszystkich przypadkach gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

1. Mechanik – wykształcenie kierunkowe lub staż pracy na stanowisku mechanik. Wymagana znajomość budowy działania silników i ich naprawy ( wskazanie maszyny ciężkie).

2. Mechanik – tokarz - wymagana znajomość obróbki skrawaniem.