Bilet nr 1 000 000 sprzedany!

W czwartkowy poranek, 21 lipca 2022 r. wytypowany został milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w sezonach 2014-22.

Szczęśliwym nabywcą biletu nr 1 milion okazał się pan Ryszard Błażej z Wrocławia, który podczas pierwszego kursu wąskotorówki nabył bilet w pociągu, na trasie pomiędzy Trzęsaczem i Rewalem. Pan Ryszard, wraz z małżonką Agatą oraz dwuletnim synkiem Wojtusiem spędzają wakacje w Pustkowie i to właśnie dzisiaj postanowili odbyć podróż nadmorską wąskotorówką.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, Państwo Błażej zostali zaproszeni na Piknik Wąskotorowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 lipca 2022 r. na dworcu w Rewalu. Podczas imprezy rodzina z Wrocławia zostanie oficjalnie przedstawiona i uhonorowana przez wójta Gminy Rewal oraz prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa utworzona została w 2013 r. i od tego czasu jest operatorem przewozów turystycznych na trasie z Gryfic do Pogorzelicy. Od 2014 r., kiedy to zostały wznowione kursy pociągów po zakończeniu rewitalizacji, Nadmorska Kolej Wąskotorowa zajmuje czołowe miejsce w Polsce, pod względem liczby pasażerów, przewożonych każdego roku po wąskich torach.

Kursy specjalne 23 lipca 2022 r.

W sobotę, 23 lipca 2022 r., w celu ułatwienia dojazdu na Piknik Wąskotorowy oraz powrotu po zakończeniu imprezy, oprócz regularnych kursów rozkładowych, uruchomione zostaną dodatkowe kursy pociągów na trasie Trzęsacz - Rewal - Pogorzelica.

Odjazdy na trasie Trzęsacz - Pogorzelica

Trzęsacz 18:30

Rewal 18:35

Śliwin 18: 40

Niechorze Lat. 18:51

Niechorze Gł. 18:56

Pogorzelica Sandra 19:00

Przyjazd do Pogorzelicy 19:04

Odszedł nasz wieloletni pracownik

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 18 lipca 2022 r. w wieku 65 lat odszedł od nas nasz wspaniały kolega i wieloletni pracownik Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Leszek Kuśnierewicz.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 22 lipca 2022 r. o godz. 11:00 na nowym cmentarzu w Gryficach. Msza św. o godz. 10:30.

W naszej pamięci Pan Leszek pozostanie na zawsze, jako doświadczony fachowiec, ale przede wszystkim jako pomocny kolega i serdeczny człowiek.

Niech spoczywa w pokoju.

Piknik Wąskotorowy w Rewalu

W najbliższą sobotę, 23 lipca 2022 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do Rewala na Piknik Wąskotorowy. Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 na dworcu kolejowym w Rewalu.

W programie pikniku znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą animacje i zabawy dla najmłodszych, występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami. Na pikniku nie zabraknie też potraw z grilla oraz smakołyków kuchni tradycyjnej. W trakcie imprezy na dworcu  uhonorowany też zostanie milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w sezonach przewozowych 2014-2022. Na zakończenie, ok. godz. 20: 00 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Żuki, znany z interpretacji utworów The Beatles, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena oraz swoich autorskich piosenek z płyt Moment i Dom.

Informacja o ruchu pociągów 15.07.2022 r.

W najbliższy piątek, tj. 15 lipca 2022 r. z przyczyn technicznych kursować będzie pociąg ze zmniejszonym składem. W związku z ograniczoną ilością miejsc w pociągach prosimy kierowników grup zorganizowanych o zaplanowanie przejazdów Nadmorską Koleją Wąskotorową w innym terminie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Popularne pytania w sezonie przewozowym

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na aktualne informacje, ale też aby ułatwić dostęp do najważniejszych zagadnień, które Państwa nurtują na co dzień, stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że nasza lista zaoszczędzi Państwu czasu na wyszukiwanie informacji i w znacznym stopniu ułatwi korzystanie z naszych usług.

1. Czy kolejka jeździ codziennie?

Tak. 27 kwietnia 2024 r. rozpoczyna się nowy sezon przewozowy i od tego momentu kolejka jeździ codziennie. Oznacza to, że pociągi kursują regularnie, według regularnego rozkładu jazdy do niedzieli, 29 września 2024 r. Po tym terminie pociągi kursować będą już tylko w trybie posezonowym, o czym będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

2. Czy trzeba lub można zarezerwować miejsce w pociągu?

Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie oferuje usługi rezerwacji miejsc w pociągach. Jednakże, w przypadku większych grup zorganizowanych prosimy o zgłaszanie przejazdu telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na 3- 4 dni robocze przed datą podróży. W  przypadku zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  w tytule wiadomości wpisujemy hasło: "Przejazd grupy", a w treści treści wiadomości podajemy ilość podróżujących osób, nazwę stacji i godzinę rozpoczęcia podróży oraz, w przypadku kursu powrotnego, nazwę stacji i godzinę powrotu. Takie informacje ułatwią naszym pracownikom dopasować skład pociągu oraz kierować ruchem zorganizowanych grup wycieczkowych.

Uwaga:  zgłoszenie przejazdu grupy nie jest gwarancją wolnych miejsc w pociągach.

 

 3. Czy rozkład jazdy na stronie internetowej jest aktualny?

Tak, zarówno rozkład jazdy pociągów, jak i  wszystkie inne informacje, zamieszczone na naszej oficjalnej stronie internetowej www.kolej.rewal.pl są aktualizowane na bieżąco.

Uwaga: Oprócz naszej oficjalnej strony internetowej www.kolej.rewal.pl, zaprojektowanej w charakterystycznej, czerwono- bordowej szacie graficznej, funkcjonują również inne strony i portale, które zamieszczają informacje o Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Niestety, nie zawsze informacje, podawane na innych stronach internetowych są na bieżąco aktualizowane, co prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień. Prosimy zatem o sprawdzenie, czy przeglądana strona znajduje się pod adresem www.kolej.rewal.pl.

Za informacje, zamieszczane na obcych stronach internetowych Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie ponosi odpowiedzialności.

4. Czy podróż można przerwać, np. na zwiedzanie i potem kontynuować  przejazd na tym samym bilecie?

Tak. Wsiadając na jednej ze stacji możemy wysiąść na dowolnej stacji, zwiedzić okolicę, a potem kontynuować podróż w tym samym kierunku, bez obowiązku kupowania kolejnego biletu. Bilet jest ważny tylko w dniu zakupu.

5. Czy można kupić tańszy bilet, np. na przejazd pomiędzy tylko jedną lub dwiema stacjami, a nie na całą trasę?

Nie, ponieważ cena biletu jest stała i obejmuje przejazd na pełnej trasie, niezależnie od ilości przejechanych stacji. Dlatego przed zakupem biletu warto wcześniej zaplanować sobie trasę zwiedzania i dopasować ją do rozkładu jazdy pociągów.

W przypadku trasy dłuższej, Gryfice - Pogorzelica, pełna trasa w jedną stronę obejmuje 14 przystanków. Bilet tam i z powrotem obejmuje podróż na trasie 28 przystanków.

W przypadku trasy krótszej, Trzęsacz- Pogorzelica, pełna trasa obejmuje 6 przystanków (bilet w jedną stronę) oraz 12 przystanków (bilet tam i z powrotem).

6. Czy można przewozić wózek i czy taka usługa jest dodatkowo płatna?

Wózki można przewozić w specjalnym wagonie do przewożenia wózków i rowerów. Przewóz wózków jest bezpłatny.

7. Czy wózek można przewozić w wagonie osobowym?

Tak. W przypadku osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci, śpiących w wózku można przewozić wózek w wagonie osobowym. W takim przypadku prosimy o skontaktowanie się z kierownikiem pociągu lub konduktorem, który wskaże odpowiednie miejsce do transportu osoby w wózku.

8. Czy są zniżki dla dzieci?

Tak, zniżki dla dzieci zawarte są w bilecie rodzinnym.

9. Gdzie można kupić bilet?

Bilet można kupić u konduktora, po wejściu do pociągu, bez uiszczania dodatkowej opłaty. Sprzedaż odbywa się za pomocą karty płatniczej lub gotówką. Przy transakcjach gotówkowych w pociągu prosimy o wcześniejsze przygotowanie wyliczonej kwoty. W miesiącach wakacyjnych bilety można nabyć również w kasach dworcowych w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy. 

Uwaga: bilety nie są sprzedawane na peronach.

10. Jak kursują pociągi do Gryfic?

Pociąg codziennie wyjeżdża z Gryfic o godz. 8:40. Jest to jedyny kurs nad morze w ciągu dnia. Podobnie jest z przejazdem do Gryfic - jest tylko jeden kurs do Gryfic - odjazd o godz. 17:45 z Pogorzelicy. Jest to kurs powrotny do bazy w Gryficach.

 

Zapraszamy na wycieczki promocyjne

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, uczestników zielonych szkół oraz seniorów do skorzystania z naszej przedwakacyjnej oferty promocyjnej. W promocjach, które potrwają jeszcze do 20 czerwca 2022 r. proponujemy wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Edukacyjna Podróż w Czasie oraz dla seniorów - wycieczkę wąskotorowym szlakiem atrakcji pod nazwą Kolej na Seniora.

Obydwa projekty oferowane są przez Nadmorską Kolej Wąskotorową, przy partnerskiej współpracy z Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, Muzeonem w Trzęsaczu oraz Motylarnią w Niechorzu. Niewątpliwą zaletą oferty jest nie tylko korzystna cena, uwzględniająca rabaty, ale również pomoc w zaplanowaniu i zorganizowaniu kompleksowej wycieczki, zawierającej w swoim programie odwiedziny atrakcji, znajdujących się na szlaku nadmorskiej wąskotorówki.

Zapraszamy dzieci na darmowe przejażdżki

W środę, 1 czerwca 2022 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci na przejażdżki po wąskich torach. W tym wyjątkowym dniu dzieci do 15. roku życia będą mogły skorzystać z darmowego przejazdu. Ponadto podczas wszystkich środowych kursów nadmorskiej wąskotorówki na naszych milusińskich w pociągu czekać będzie sodka niespodzianka.

Serdecznie zapraszamy, życząc wszystkim milusińskim, tym małym i tym dużym, a także tym nieco starszym, którzy wciąż czują się dziećmi, dużo radości i uśmiechu oraz pełnej wrażeń przejażdżki po wąskich torach.

 

Nadmorska kolejka znów na czele

Koleje wąskotorowe w Polsce, pomimo utrudnień, związanych z pandemią, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Z raportu Urząd Transportu Kolejowego, opublikowanego w maju 2022 r. wynika, że w 2021 r. z przewozów wąskotorowych w Polsce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów. To niewiele mniej niż w 2019 r., tuż przed wybuchem pandemii, kiedy to polskie wąskotorówki przewiozły łącznie blisko 917 tys. pasażerów. Liderem przewozowym wśród operatorów linii wąskotorowych jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która w 2021 r. przewiozła rekordową liczbę pasażerów.

Z danych pozyskanych przez UTK od operatorów 23 z 25 funkcjonujących w Polsce kolei wąskotorowych wynika, że zainteresowanie przejazdami wraca do stanu sprzed pandemii. W 2021 r. z przejazdów po wąskich torach skorzystało 890,3 tys. osób. Oznacza to wzrost o blisko 58% w porównaniu z 2020 r., a do wyniku sprzed pandemii zabrakło 26,6 tys. pasażerów.

Zatrudnimy pracowników kolejowych

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowiska:

Prowadzący pojazdy kolejowe

Wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania.

Kierownik pociągu

Wymagania: uprawnienia egzaminacyjne kolejowe dopuszczające do wykonywania zawodu, aktualne badania lekarskie. Możliwość zatrudnienia na stałe lub w trybie sezonowym (od 1 maja do 30 września), z możliwością zakwaterowania na czas trwania umowy.

Gwarantujemy pełną ochronę pracy i płacy, zatrudnienie na umowę o pracę, rozwój zawodowy oraz ciekawą pracę w przyjaznym miejscu.

Kontakt: w dni robocze (pn.-pt.) w godz. 9:00-15:00. pod nr tel. 91 38 42 235