W długi weekend wracamy na szlak.

W długi weekend majowy, a dokładnie już w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od majówki popularna ciuchcia kursować będzie na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą codziennie, aż do końca września.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych pociągi wyjeżdżać będą codziennie o 8:40  ze stacji w Gryficach, by po dotarciu do gminy Rewal kursować wahadłowo pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Po pięciu pętlach wąskotorówka powróci do Gryfic ostatnim kursem (odjazd o godz. 17:45 z Pogorzelicy). Podobnie jak w poprzednich latach składy retro ciągnięte będą przez lokomotywę spalinową Lxd2. W okresie przedwakacyjnym okazjonalnie kursować będzie również wagon motorowy MBxd2.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, jest obok latarni morskiej w Niechorzu i ruin średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu jedną z największych atrakcji gminy Rewal i znajduje się w czołówce sztandarowych produktów turystycznych Pomorza Zachodniego. Przejazdy kolejami wąskotorowymi cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością wśród turystów.

30. Finał WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W niedzielę, 30 stycznia Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz czwarty wyjechała w zimową trasę, tym razem by wesprzeć narodową kwestę na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży.

Nie bez problemów rozpoczął się udział nadmorskiej kolejki w tegorocznym finale akcji WOŚP, ponieważ na trasie, na załogę pociągu czekało wiele niemiłych niespodzianek. Wszystko za sprawą anomalii pogodowych i wichur, które uderzyły w nocy z soboty na niedzielę z wyjątkową siłą. Awarie sieci energetycznych, poprzewracane drzewa, zniszczone samochody - to efekty potężnych wiatrów, z którymi zmagali się mieszkańcy oraz liczne zastępy strażackie w północnej Polsce. Niestety nocne wichury nie ominęły również Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Nadmorka kolejka z wyróżnieniem

Podczas gali, podsumowującej działalność gryfickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dominik Balcerzak uhonorował okolicznościowymi statuetkami osoby i instytucje z terenu Powiatu Gryfickiego, które od lat aktywnie działają przy organizacji Finałów WOŚP oraz w różny sposób wspierają inicjatywę narodowej kwesty Jurka Owsiaka.

Wśród nagrodzonych osób i instytucji znalazła się również spółka Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która od wielu lat współpracuje ze sztabem WOŚP w Gryficach.

Prezes oraz załoga Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej serdecznie dziękują za wyróżnienie i docenienie wkładu spółki w działalność na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UWAGA!

W związku z utrudnieniami, spowodowanymi powalonymi drzewami na trasie  kolejki, pomiędzy Gryficami i Trzęsaczem, pierwszy kurs Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. będzie opóźniony ok. 30 min. Za utrudnienia przepraszamy.

Pojedziemy z WOŚP

Już po raz piąty Nadmorska Kolej Wąskotorowa włącza się aktywnie do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z wolontariuszami z zarejestrowanego w Niechorzu sztabu WOŚP wyruszamy w trasę w dniu Wielkiego Finału, w niedzielę, 30 stycznia 2022 r.

Szczytny cel

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w całej Polsce kwestować będą w celu zakupu nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci i młodzieży. Co roku na oddziały okulistyki dziecięcej w naszym kraju trafia kilkanaście tysięcy pacjentów. Najczęstszymi powodami hospitalizacji młodych ludzi w zakresie okulistyki są: jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalia rozwojowe oraz nowotwory.

Długi weekend z wąskotorówką

Przed nami Święto Trzech Króli i pierwszy w tym roku długi weekend. Z tej okazji Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do odwiedzenia Gminy Rewal i skorzystania z zimowych przejażdżek po wąskich torach. Pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy w czwartek, 6 stycznia oraz w sobotę, 8 stycznia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy, przypominając, że w związku z sytuacją epidemiczną, wciąż obowiązują obostrzenia, dotyczące zachowania w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Prosimy, zatem wszystkich podróżnych o zakładanie maseczek ochronnych na usta i nos przed wejściem do pociągu.

Przejazdy świąteczno- noworoczne

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze świąteczno-noworocznych przejazdów Nadmorską Koleją Wąskotorową. Zimowa oferta skierowana jest przede wszystkim do turystów, przebywających na terenie Gminy Rewal i okolic podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz pierwszego noworocznego weekendu.

W okresie świąteczno- noworocznym pociągi kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy w dniach: 25 grudnia 2021 r (sobota) oraz 1 stycznia 2022 r. (sobota)

Chętnym do skorzystania z zimowych kursów przypominamy, że w związku z panującą w naszym kraju sytuacją epidemiczną, cały czas obowiązują obostrzenia, dotyczące zachowania w miejscach publicznych.  Prosimy, zatem wszystkich podróżnych o zakładanie maseczek ochronnych na usta i nos przed wejściem do pociągu.

Spotkanie z wójtem

W piątek, 10 grudnia 2021 r. w Gryficach odbyło się  spotkanie pracowników Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej  Sp. z o.o. z Wójtem Gminy Rewal Konstantym Tomaszem Oświęcimskim z okazji Święta Kolejarzy. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku.

W uroczystej kolacji uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP - Artur Łącki, Starosta Powiatu Gryfickiego- Ryszard Chmielowicz, Burmistrz Gryfic-  Andrzej Szczygieł oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice - Wojciech Pietrzak.Uczestników spotkania powitał prezes spółki Janusz Cetera. Następnie w imieniu właściciela spółki, głos zabrał Wójt Gminy Rewal, który w ciepłych słowach podziękował pracownikom Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej za rzetelną służbę i kontynuację wieloletniej tradycji kolejnictwa w naszym powiecie. Słów uznania nie szczędzili również zaproszeni goście, którzy docenili wcale niełatwą pracę pracowników kolei. Podkreślono ogromny wkład pracy i zaangażowania Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. na rzecz rozwoju i promocji naszego regionu. Na zakończenie części oficjalnej, w podziękowaniu za współpracę, zaproszonym gościom wręczono okolicznościowe statuetki.